Malatya Haberleri, Malatya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

52. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası başlıyor

Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası başlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl Türkiye’de gerçekleştirilecek olan 52. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Perşembe günü çeşitli kategorilerdeki müsabakalarda başlayacak olan şampiyona Cumartesi günü öğleden sonra düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek. Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılacak olan şampiyonaya bu yıl 46 ülkeden 520 sporcunun katılması bekleniyor. Avrupa Karate camiasının gözlerinin Kocaeli’ne çevrileceği Büyükşehir Avrupa Karate Şampiyonasında kata, kumite, takım kata ve takım kumite olmak üzere 4 kategoride mücadele verilecek.

Şampiyona Perşembe günü bay bayan sporcuların tartıya çıkmasının ardından 11.30’da çeşitli kategorilerdeki müsabakalarla başlayacak. 5 Mayıs Cuma günü ise 10.00’da müsabakalar başlayacak. Şampiyonun açılış seremonisi ise aynı gün 17.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla gerçekleştirilecek. Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve diğer protokol üyelerinin konuşmalarıyla Cuma günkü etap tamamlanacak. Cumartesi günü ise müsabakalar 09.30 itibariyle çeşitli kategorilerdeki müsabakalarla devam edecek ve ardından madalya törenleri yapılacak.

52. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası Pazar günü yoğun müsabakalara sahne olacak. Sabah saatlerinde bay bayan takım kata bronz müsabakaları ile başlayacak olan mücadele, bay takım kumite bronz ve bay bayan kata final müsabakası ile sürecek. Öğleden sonra ise bay takım kumite müsabakaları yapılacak. Bu müsabakanın tamamlanmasıyla madalya töreni gerçekleştirilecek. 52. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası 13.30’da düzenlenecek kapanış seremonisi ile sona erecek.

Bir önceki yazımız olan Milas, Yoğunoluk’taki 12 Hanenin Su Sorununu Bitirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir