Malatya Haberleri, Malatya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet'e eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sistemindeki zaafı kullanan FETÖ’nün memleketin başına bela olduğunu söyleyerek Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konuda çok eksiği var. Defalarca bu ikazı yaptık. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki çalışmalarda çok ama çok geç kalmıştır. dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programında konuşma yaptı. İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

2053 VE 2071 VİZYONLARINI SİZLERE EMANET ETTİK

Çeşitli platformlarda kimilerinin yeni nesil konusunda ümitsizliğini dile getirdiğini görüyorum. Ben ise tam tersine yeni nesilden, yani sizlerden ümitliyim. Onlar gibi ümitsizliğim yok. Allah’ın rahmetinden ümidimizi kesmeyeceğiz. Tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen, kendini her alanda en iyi şekilde yetiştiren bir neslin geldiğine inanıyorum, bu nesli karşımda görüyorum. İnşallah sizler ülkemizi ve milletimizi bugün bulunduğu yerden çok daha ilerilere taşıyacaksınız. Bunun için Türkiye’nin 2053 ve 2071 vizyonlarını biz sizlere emanet ettik. Biz göremeyeceğiz ama siz inşallah o günleri görecek ve yaşayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan ÖABT 2017'nin branş ortalamaları açıklandı başlıklı makalemizde branş, DİKAB ve din kültürü ve ahlak bilgisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri