Malatya Haberleri, Malatya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi bahçesinde yılsonu sergisi açılış programı düzenlendi. Açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Kerim Sanık, şube müdürleri, kursiyerler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Açılış töreninde konuşan Halk Eğitim Müdür Vekili Berna Kaya, Halk Eğitim Merkezinde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 408 kurs açıldığını bildirdi. Kurslara ilginin yoğun olduğunu dile getiren Berna Kaya, 2016-2017 öğretim yılında merkezimizde bugün itibariyle 408 kurs açtık. Bu kurslar, el sanatları, ebru, İngilizce, Almanca, Rusça, Bulgarca, bağlama, gitar, keman, ney, piyano, step- aerobik, pilates, diksiyon, resim, hüsn-i hat ve granür gibi kurslardır dedi

Okuma yazma kurslarına verdikleri önemi de belirten Kaya, Okuma yazma ve aile eğitim kurslarımızda alan taramaları ile belirlenip özellikle dezavantajlı gruplara yönelik okuma yazma ve aile eğitimi kursları düzenledik. Ayrıca ‘183 bin liralık yeni operatörler Kırklareli’mizi inşa ediyor’ adlı projemizi gerçekleştirip kurumumuza iş makinası simülasyonu kazandırdık. Bu proje kapsamında açtığımız ekskavatör ve bekoloder kurslarımızda da eğitimlerimizi gerçekleştirip kursiyerlerimize belgelerimizi kazandırdık ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Kerim Sanık ve Şube Müdürleri tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi.

Bir önceki yazımız olan Şırnak’ta uçurtma şenliği düzenlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri