Malatya Haberleri, Malatya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Lider Çocuk Tarım Kampı’na yoğun ilgi

İlköğretim 4’üncü sınıf öğrencilerinin katıldığı ’Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinliklerine Lütfi Abay ve Vali Reşit Paşa İlkokulu öğrencilerinden toplam 50 çocuk katıldı. Kamp süresince çocuklara, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda; atçılık, tarımsal kuraklık ve su kaynaklarının düzenli olarak kullanılması, bitki yetiştirme, doğal kaynakların korunması sürdürülebilirliğinin sağlanması ve hayvancılık konularında eğitimler verildi. 2017 yılının Birleşmiş Milletler tarafından ’Kalkınma İçin Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı’ olarak ilan edilmesi dolayısıyla eko tarım turizmi, çiftlik turizmi, köy turizmi ve ülkemizde kırsal turizm konuları eğitim ve etkinliklerle desteklendi.

Öğrencilere kamp süresince; Yıldız Dağı Kayak Merkezi, süt fabrikası, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Çiftçi Uygulama Merkezi, hayvancılık işletmeleri gezdirildi.

Kampın sonunda öğrencilere İl Müdür Yardımcısı Musa Kalebayır tarafından ’Lider Çocuk Tarım Kampı Katılım Belgesi’ ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.

Bir önceki yazımız olan Beytüşşebap’ta gurur veren tablo başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri