Malatya Haberleri, Malatya Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türk Halk Müziği Topluluğundan sevda üzerine türküler

Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonunda, 3 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen konserde orkestrayı Öğr. Gör. Pelin Altıntaş yönetti. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan konseri dinleyenler arasında yer aldı. Konser başlamadan önce vefat eden Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi ve Seramik Sanatçısı Muammer Çakı anısına, kendisine ait Barış Güvercinleri isimli seramik eseri Hatice Özsoy’a takdim edildi.

“İşimi severek ve sahiplenerek yaptım”

Ödül almaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Özsoy, “1981 yılından beri Halkbilim Araştırmaları Merkezimizin her biriminde sorumluluk alarak, işimi severek ve sahiplenerek yaptım. İyi ki buradayım. Bu engin yörenin ve kültürün yayılmasına hizmet ettim. Bu çok anlamlı ödülü bana layık gören Anadolu Üniversitesi Halkbilim Araştırma Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu’na ve şefimiz Öğr. Gör. Pelin Altıntaş’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Naci Gündoğan’a, daha önceki rektörlerimize ve Merkez Müdürümüz sayın Prof. Dr. Deniz Taşçı’ya da teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Gerçekten aşkla, şevkle yapılan işler böyle güzel meyveler oluşturuyor”

Anadolu Üniversitesine yaptığı katkılardan dolayı Özsoy’a teşekkür ederek ödülünü veren Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, Hatice Özsoy’un Halkbilim Araştırmaları Merkezine 1981 yılından beri ciddi katkılarda bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Gündoğan, “Kendisi işini aşkla, şevkle yaptığını ifade etti. Gerçekten aşkla, şevkle yapılan işler böyle güzel meyveler oluşturuyor ve akılda kalıyor. İnsanları ve toplumu yönlendiren, bizim kurumumuzu da kurum yapan şeyin bu tür personeller olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Naci Gündoğan, “Ben Hatice Hanımın şahsında geçmişte üniversitemize emeği geçmiş hem akademik hem de idari personelimize teşekkür ediyorum. Hatice Hanımın bundan sonra da katkılarının devam etmesini bekliyorum.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Ödülün takdim edilmesinin ardından Türkiye’nin farklı yörelerine ait türküler seslendirilerek dans gösterileri sergilendi.

Bir önceki yazımız olan Daday’da yabani meyve yetiştirilmeye devam ediyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri